ciljevi projekta
Istražiti odnos između religijskih praksi, geografskih odrednica, povijesnih procesa, društvenog i kulturnog okružja, te utjecaja turizma u kontekstu maritimnog načina života.
Identificirati i usporediti resurse koji se koriste u suvremenim maritimnim hodočašćima i njihovu uspješnost u transformiranju ovih praksi u baštinski turizam koji omogućava specifično iskustvo maritimnog hodočašća.
Procijeniti utjecaj turistifikacije i procesa stvaranja baštine na lokalno oblikovane i lokalno važne religijske prakse koje se transformiraju u ekonomski potencijal.
Teoretizirati na koji se način stvaranje religijske baštine i religijska baština manifestiraju u oživljavanju maritimnih hodočašća i kakav dugoročni utjecaj imaju na lokalne i nacionalne identitete i ekonomije.
Proizvesti prenosive primjere dobre prakse i upute za oblikovanje maritimnih hodočašća kao održive prakse za buduće generacije nositelja praksi i posjetitelja.
Omogućiti bolje razumijevanje oblikovanja i prihvaćanja religijskih praksi unutar specifičnoga povijesnog i geografskog konteksta.
Mapirati slojeve narativa, diskursa i praksi koji se odnose na prošlost, suvremena iskustva i vizije maritimnih hodočašća.
Definirati temeljne karakteristike maritimnih hodočašća i uspostaviti referentnu točku za buduća istraživanja maritimnih hodočašća